Телефонлар:
(0872) 226-13-38
(0872) 226-30-86
Жиззах вилоят ЖТС бошқармаси » Мусобақалар ҳисоботи

Мусобақалар ҳисоботи

2019 йил давомида бўлиб ўтган халқаро ва республика мусобақаларида вилоятимиз спортчилари эришган натижалар

 

Спортнинг бокс туридан Болгария давлатининг София шаҳрида ўтказилган йирик халқаро турнирда Ботуров Бобоусмон олтин ва Қозоғистон давлатида ўтказилган Халқаро турнирда Мелиева Мафтуна бронза, Жиззах шаҳрида аёллар ўртасида ўтказилган Ўзбекистон чемпионтида Абдуллаева Хадича, Маъмирова Азиза, Мелиева Мафтуна, Мелиева Эъзозалар олтин, Эгамбердиева Нилуфар ва Якубова Азизакумуш, Суннатова Мадина, Хабибуллаева Махлиё, Нишонова Азиза ва Исматова Гўзаллар бронза медалларни қўлга киритдилар.

Тайланд давлатида ўтказилган спортнинг бокс туридан  Осиё чемпионатида Ботуров Бобоусмон олтин ва Мелиева Мафтуна бронза медалларни қўлга киритдилар.

Спортнинг енгил атлетика туридан Тошкент ва Жиззах шаҳрида ўтказилган ҳар хил ёшдаги спортчилар ўртасида Ўзбекистон чемпионатида Ўрозқулова Диёра олтин, Умарова Сабина, Ибрагимова Покиза,Расулова Чарос, Газизова Фарида, Пўлатова Азиза ва Сефелъ Холисакумуш ва Нарзиқулов Улуғбеклар бронза медалига сазовор бўлди.

Спортнинг пауэрлифтинг туридан Бирлашган Араб Амирлигининг Дубай шаҳрида ўтказилган Жаҳон кубогида Умурзоқов Фарход бронза медалини қўлга киритди.

Спортнинг аёллар кураши тури бўйича Қозоғистоннинг Астана шаҳрида Осиё чемпионатида Толипбекова Муштарий олтин медални қўлга киритди.

         Спортнинг бадиий гимнастика туридан Япония давлатининг Такасаки шаҳрида ёшлар ўртасида ўтказилган Халқаро турнирда Мирзаева Шахноза олтин медални қўлга киритди.

Спортнинг сувга сакраш туридан Тошкент шаҳрида ёшлар ўртасида ўтказилган Ўзбекистон чемпионатида Хамидов Лазиз ва Хамидов Азиз кумуш ва  Иномова Маржон бронза медалларга сазовор бўлдилар.

Спортнинг дзю-до туридан Қарши шаҳрида ўтказилган Ўзбекистон чемпионатида Анорова Шохиста олтин, Астанова Мадина кумуш, Алимова Лида, Амонова Махлиё бронза  медални қўлга киритдилар.

Спортнинг кураш туридан Навоий, Қарши ва Андижон шаҳрида ҳар хил ёшлар ўртасида ўтказилган Ўзбекистон чемпионатида Анорова Шохиста, Саитқулов Санжар, Маматова Райхона олтин, Астанова Мадина,  Икромов Хасан, Жўраев Адхам, Эшпўлатов Самандар кумуш, Абдуллаев Элбек, Пўлатов Сухроблар бронза  медалларни қўлга киритдилар.

Спортнинг гандбол туридан Жиззах шаҳрида 2004-2005 йилларда туғилган ўсмирлар ўртасида ўтказилган Ўзбекистон чемпионатида вилоят терма жамоаси умумжамоа ҳисобида биринчи ўринни эгалладилар.

Россия федерациясининг Санкт-Петербург шаҳрида спортнинг қўл жанги тури бўйича Жаҳон  чемпионатида Қувондиқова Мафтуна кумуш, Иргашев Хусан бронза медали соҳиби бўлдилар.

Қирғизистон Республикасида спотнинг  армрестлинг тури бўйича Осиё чемпионатида  Турғунов Алишер ўнг чап қўлдан 2 та олтин, Мирзақулова Дилноза бронзани қўлга киритишди.

Бухора шаҳрида ўтказилган спортнинг миллий кураш туридан Халқаро турнирда  Абдуллаев Элёр бронза медални соҳиби бўлди.

Грузия ( Батуми) шаҳрида спортнинг каратэ туридан бўлиб ўтган Батуми-опен-2019 халқаро  турнирда Алиева Дилшода олтин медал қўлга киритди.

Қирғизистон Республикасида ўтказилган спортнинг юнон-рум кураши туридан Халқаро турнирда Мамасолиев Шахзод, Оқилов Жавохир, Кўчимов Абдулла кумуш медал соҳиби бўлдилар.

Тайланд давлатида ўтказилган спортнинг кураш туридан Осиё чемпионатида  Саитқулов Санжар олтин, Анарова Шохиста кумуш медал соҳиби бўлдилар.

Наманган шаҳрида ўтказилган спортнинг эркин кураш туридан Ўзбекистон кубогида   Толипбекова Муштарий олтин, Абдусатторова Азиза, Абдуллаева Севинч, Толипбекова Ситора кумуш,  Абдумўминова Севара, Маъмирова Манзура, Сулаймонова Озода, Абдураззоқова Шахло, Нормуродова Лобар бронза медал сохибаси бўлдилар.

Вилоятимизда  ўтказилган спортнинг стол тенниси туридан Ўзбекистон чемпионатида   умумжамоа хисобида қизларимиз 1 ўринни  қўлга киритдилар.

Тошкент вилоятида ўтказилган спортнинг бел олиш кураш туридан Ўзбекистон чемпионатида  Зиядуллаев Шахбоз, Аманқулов Сардор олтин, Ғоипназаров Назарбек,  Ўзбеков Авазбек, Ўзбеков Мулламурод, Суюнов Ўралбек, Бахромов Бехруз  бронза медал соҳиби бўлдилар.

Вилоятимизда ўтказилган спортнинг велоспорт-шоссе туридан Ўзбекистон чемпионатида   Нишонов Акмал, Пўлатов Шоҳруҳ, Хурсанов Нодир, Артиқбоев Анвар бронза медалга сазовор бўлдилар.

Тошкент шаҳрида ўтказилган спортнинг таэквон-до ИТФ туридан Ўзбекистон чемпионатида  Анварова Рухшона, Рахмонқулова Диёр, Қодирова Севинч, Қўшбоқова Севара, Ропиева Мухлиса олтин, Камолова Нафиса, Анварова Рухшона, Ўнгаров Рустам кумуш, Суннатуллаева Севинч, Роббимов Охун, Тиллаев Сардор, Норматова Нодира, Абдуллаева Гулбахор, Эшонқулова Шахризода, Ахматов Сирож, Норқулов Жавлон, Юсуфжонова Махлиё, Очилова Рухшона  бронза медал соҳиби бўлдилар.

Вилоятимиз спортчилари жорий йилнинг Россия федерациясида  спортнинг спорт туризм туридан Халқаро турнирда  вилоятимиз спортчилари Якшибоева Нигора ва Сафаров Джавлонлар олтин  медалга сазовор бўлдилар. Умумжамоа ҳисобида кумуш медал соҳиби бўлишди.

Вилоятимизда бўлиб  ўтган спорт туризм Осиё кубогида вилоятимиз умумжамоа хисобида 1-ўринни қўлга киритишди.

Козоғистон Республикаси Алма-Ата шаҳрида парапауэрлифтинг буйича катталар ўртасида Жаҳон чемпионатида вилоятимиз спортчиси Умурзоков Фарход мувофиқиятли иштирок этиб, 8-ўринни эгаллаб Токио-2020 Паролимпия ўйинларига қатнашиш ҳуқуқини берувчи лицензияни қўлга киритди.

Спортнинг аёллар кураши тури бўйича Қозоғистоннинг Астана шаҳрида  Осиё чемпионатида Толипбекова Муштарий олтин медални қўлга киритди.

Болгариянинг София шаҳрида спортнинг эркин кураш тури бўйича ўсмирлар ўртасидаги Жаҳон чемпионатида вилоятимиз спортчилари Толипбекова Муштарий ва Сеторалар бронза медални қўлга киритишди.

Спортнинг таеквондо ВТФ туридан Собиржонова Озода Иорданиянинг Амман шаҳрида ўтказилган ўсмирлар ўртасида 55 кг вазнда Осиё чемпионатида бронза медал соҳибаси бўлиб ва Токио 2020 Олимпия ўйинлари учун Хитой давлатида бўладиган Жаҳон чемпионатига иштирок этиш йўлланмасини қўлга киритди.

Қозоғистон Республикасида спортнинг қўл жанги тури бўйича Жаҳон  чемпионатида Қувондиқова Мафтуна олтин,  Мўминов Шағбоз, Бўрибоев Асадбек, Қипчоқова Зилолакумуш, Акбаров Хосилбек,Казаков Асқаржон ва Зарифбоев Хушёр бронза медали соҳиби бўлдилар.

Япония давлатида спортнинг каратэ-до  тури бўйича Жаҳон  чемпионатида Истамов Шохруҳ 3 та олтин ва бронза, Джорабоева Зулфия кумуш, Нурбоев Мирза бронза медали соҳиби бўлдилар.

Россия федерациясининг Екатеринбург шаҳрида ўтказилган спортнинг бокс туридан Жаҳон чемпионатида Ботуров Бобоусмон бронза медални қўлга киритди.

        Япония давлатида спортнинг таэквон-до втф тури  бўйича “Чиба-2019” гран-присида Турсунқулова Нигора бронза медални  қўлга киритди.

Самарқанд вилоятида спортнинг футбол тури бўйича 2003 йилда туғилган БЎСМ ва ИБЎСМ шуғулланувчилари ўртасида ўтказилган Ўзбекистон чемпионатида вилоят спорт ўйинлари ва енгил атетикага ИБУСМ футбол жамоаси 3-ўринни қўлга киритди.

Хоразм вилоятида спортнинг футбол бўйича 2002 йилда туғилган БЎСМ ва ИБЎСМ шуғулланувчилари ўртасида Ўзбекистон чемпионатида Дўстлик  тумани жамоаси фахрли 1-ўринни қўлга киритди.

Спортнинг енгил атлетика бўйича 2006-2007 йиллар ўртасида Ўзбекистон чемпионатида  вилоятимиз спортчиси Хайруллаева Феруза кумуш медални қўлга киритди.

Беларуссия давлати Минск шаҳрида спортнинг бокс тури бўйича ёшлар ўртасидаги Халқаро турнирда Зокиров Жаҳонгир олтин медални қўлга киритди.

Қозоғистон Республикаси Тараз  шаҳрида спортнинг дзю-до тури бўйича 2002-2003 йилда туғилган ўғил ва қизлар ўртасида Халқаро турнирда Пўлатов Сухроб олтин медал соҳиби бўлди.

Зарбдор тумани спортнинг кураш  тури бўйича Халқаро турнирЎролов Донёр,Рўзиев Хусниддин, Мамасиддиқов Араббой олтин, Бўриев Руслан, Саитқулов Санжар, Тўхмонов Аббос кумуш, Ўролов Ғиёсжон, Анваржонов Аъзам, Холмўминов Алимурод, Қаршибоев Хусниддин бронза медал соҳиби бўлдилар.

Тошкент  вилоятида спортнинг турон кураши тури бўйича ёшлар ва қизлар ўртасида Ўзбекистон чемпионатида Абдурахмонов Достонжон, Эргашева Мохинур кумуш, Тошмуродов Аббос, Жумабекова Гулфон, Бахтиёрова Лайло бронза медал соҳиби бўлдилар.

Қозоғистон Республикаси Алм-Ата шаҳрида спортнинг қўл жанги тури бўйича 14-21 ёшгача бўлган ёшлар ўртасидаги Жаҳон чемпионатида Қувондиқова Мафтуна олтин, Мўминов Шағбоз, Бўрибоев Асадбек Қипчоқова, Зилола кумуш, Акбаров Хосилбек, Казаков Асқаржон, Зарифбоев Хушёр бронза медал соҳиби бўлдилар.

Япония давлатининг Токио шаҳрида спортнинг каратэ-до тури бўйича               14-Жаҳон чемпионатида Истамов Шохруҳ 3 та олтин ва бронза, Джорабоева Зулфия кумуш ва бронза,  Нурбоев Мирза бронза медал соҳиби бўлдилар.

Тошкент  шаҳрида спортнинг самбо тури бўйича Халқаро турнирда Саидқулов Санжар олтин,Қаршибоев Хуршид бронзамедал соҳиби бўлдилар.

Тошкент вилояти Чирчиқ шаҳрида спортнинг оғир атлетика тури бўйича катталар ўртасидаги Ўзбекистон кубогида Зокиров Мухаммадазиз бронза медални қўлга киритди.

Тошкент  шаҳрида спортнинг енгил атлетика тури бўйича Халқаро турнирда Сафаров Бегзод олтин, Мутасов Максим кумуш, Умарова Сабина бронза медални қўлга киритдилар.

Тайланд давлатида спортнинг жит кун-до тури бўйича Жаҳон чемпионатида Абдусаломов Адхам олтин, Алимқулов Рамазон кумуш медални қўлга киритдилар.

Тошкент вилояти Олмалиқ шаҳрида спортнинг бокс тури бўйича Халқаро турнирда Рахмонов Камрон бронза медал соҳиби бўлди.

Спортнинг бокс тури бўйича Россия федерациясининг Чеченистон Республикасида бўлиб ўтган Халқаро турнирда Абдумуродов Фозил бронза медал соҳиби бўлдилар.

Россия федерациясининг Анапа шаҳрида  спортнинг кикбоксинг бўйича катталар ўртасида Жаҳон кубогида  вилоятимиз спортчилари Алиев Бегзод олтин, Уришбоев Нурбек олтин, Худойбердиев Сирож кумуш медал соҳиби бўлдилар.

Бухоро шаҳрида спортнинг дзю-до бўйича 2006-2007 йилларда туғилган спортчилар ўртасида Ўзбекистон чемпионатида  Маматова Райхона, Хасанова Дилрух олтин, Мусаева Фотима кумуш, Халилова Нурсулув бронза медал соҳиби бўлдилар.

Наманган вилоятида спортнинг енгил атлетика бўйича 2004-2005 йиллар ўртасида Ўзбекистон чемпионатида  Пўлатова Азиза, Расулова Чарос, Сайфил Холиса, Газизова Фарида бронза медал соҳиби бўлдилар.

Самарқанд вилоятида спортнинг футбол тури бўйича 2003 йилда туғилган БЎСМ ва ИБЎСМ шуғулланувчилари ўртасида ўтказилган Ўзбекистон чемпионатида вилоят спорт ўйинлари ва енгил атетикага ИБУСМ футбол жамоаси 3-ўринни кўлга киритди.

Хоразм вилоятида спортнинг футбол бўйича 2002 йилда туғилган БЎСМ ва ИБЎСМ шуғулланувчилари ўртасида Ўзбекистон чемпионатида Дўстлик  тумани жамоаси фахрли 1-ўринни қўлга киритди.

Россия федерациясининг Казан шаҳрида  спортнинг волейбол бўйича ёшлар ўртасида МДХ давлатлар ўртасида спорт фестивалида  Зарбдор тумани волейбол жамоаси  иштирок этиб умумжамоа хисобида 3-ўринни қўлга киритди.

Тошкент шаҳрида  спортнинг таэквон-до втф бўйича ёшлар ўртасида Корея элчихонаси кубогида  Жумабеков Жавохир, Ўралова  Шахризода кумуш Мардиева Асила бронза медал соҳиби бўлдилар.

Жиззах шаҳрида  спортнинг юнон-рум ва эркин кураш бўйича 2003-2004 йилларда туғилган ўсмирлар ўртасида Ўзбекистон чемпионатида  Толипбекова Муштарий олтин, Холмуродова Тиниқой, Абдуллаева Севинч кумуш, Эшанхўжаев Абдулло, Холмўминов Жавохир, Эшимова Лобар бронза медал соҳиби бўлдилар.

Термиз  шаҳрида  спортнинг кураш бўйича спортчилар ўртасида Ўзбекистон Республикаси Президенти соврини учун XIV анъанавий ал-Хаким ат-Термизий халкаро турнирида Саидқулов Санжар олтин медал соҳиби бўлди.

БАА давлати Фуджайра шахрида спортнинг бокс бўйича 2003-2004 йилларда туғилган ўсмирлар ва кизлар ўртасида бўлиб ўтган Осиё чемпионатида Зокиров Жахонгир  ва Зокирова Азиза олтин медал соҳиби бўлдилар.

Тошкент шаҳрида  спортнинг енгил атлетика бўйича ёшлар ўртасида Ўзбекистон чемпионатида  Сафаров Бегзод,  Саломов Шохруҳ,  Абдурахимов Жалолиддин, Умарова Сабина олтин, Бахтиёрова Гулёра бронза медал соҳиби бўлдилар.

Жиззах шаҳрида  спортнинг стол тенниси бўйича ёшлар ўртасида Ўзбекистон чемпионатида  Жуфтлик бахсларида Тошмуродов Мавлон,  Абдурахмонов Иброхим, Жамоавий бахсларида Турдибоева Дилноза, Юнусова Соадат, Исомиддинов Нафиса бронза медал соҳиби бўлдилар.

Германия Федератив Республикасининг Лозанне шахрида Қўл жанги бўйича  катталар ўртасида Жахон кубогида Иргашев Хусан, Кувондиква Мафтуна олтин, Хужанбердиев Дилмурот кумуш медал соҳиби бўлдилар.

         Наманган шахрида дзю-до бўйича 1997-1998 йилларда туғилган ўғил ва қизлар ўртасида Ўзбекистон чемпионатида Исоқова Севинч олтин, Жўраев Алишер, Оздаев Гилане  бронза медал соҳиби бўлдилар.

  Тошкент шахрида спортнинг каратэ тури бўйича Ўзбекистон кубогида  Джорабоева Зулфия, Истамов Шохрух  олтин, Низомиддинов Диер, Келдибоев  Озодбек ва Амиров Руслан   кумуш медал соҳиби бўлдилар.

            Тошкент шаҳрида спортнинг Таеквондо ВТФ туридан Ўзбекистон чемпионатида Рузибоева Мухайё, Субонов Ихтиёржон олтин, Кушмаматова Хуршида,  Махаммадов Фаррух кумуш, Кучкорова Эъзоза ва Хамидова Анварабону бронза соҳиби бўлдилар.

         Самарканд шахрида спортнинг кураш тури буйича 2002-2003 йилларда туғилган ўсмирлар ўртасида Ўзбекистон чемпионатида Абдураҳмонов Сардор,  Арифбоев Ойбек,  Кодиров Элбек,  Арифбоев Ойбек,  Сулаймонова Чарос, Бочкова Диспина олтин,  Исломов Сардор кумуш, Розиков Жавоҳир, Равшанов Мухриддин,  Келдиёрова Диёра бронза соҳиби бўлдилар.

         Навоий шахрида спортнинг эркин ва юнон-рум кураш тури буйича ўсмирлар ўртасида Ўзбекистон чемпионатида Сулаймонова Озода, Казакбоев Собир кумуш Абдусаттарова Азиза,  Исроилова Моҳигул бронза медал соҳиби бўлдилар.

Мўғулистон пойтахти Улан-Батор шаҳрида бокс бўйича 2001-2002 йилларда туғилган ёшлар ўртасида Осиё чемпионати 69 кг вазнда Абдуллаева Хадичабону бронза медални қўлга киритди.

         Қозоғистон Республикаси Чимкент шаҳрида 2004-2005 йилларда туғилган  ўғил ва қизлар ўртасида бўлиб ўтган спортнинг турон яккакураши туридан Жаҳон кубогида Толипбекова Дурдона, Жангиров Азиз олтин, Хамроқулова Нигора, Ахмедова Зарина кумуш, Саитқулова Мунаввар, Маннопова Рухсора, Зокирова Зарнигор, Қодиров Азизбек, Тоштемиров Тоҳир,  Эштемиров Жаҳон, Абулқосимов Абдусамат бронза медални қўлга киритди.

         Тошкент шахрида спортнинг сузиш тури бўйича ёшлар ўртасида  Ўзбекистон кубогида Низомов Жалолиддин,  Нуриддинов Салохиддин,  Фарходов  Шохжахон,  Отабоев  Дилшод  кумуш,   Куйсинбоев  Иброхим, Икромов Аваз,  Отабеков  Иброхим,  Ахмедов. Давлат бронза медални қўлга киритди.

         Тошкент шаҳрида спортнинг “Ушу” тури бўйича Ўзбекистон кубогида Одилов Орифжон,   Ғаниева Муслима, Мўминов Диёржон олтин, Умаров Акром, Омонов Вохидлар кумуш, Камолов Мухаммаджон, Мелиқўзиев Бунёд, Абдувалиев Мухаммадали, Ахматов Жахонгир, Ибрагимов Аббос,  Синдаров Сахоб, Рашидова Зилола, Телешев Никколай,  Ахроров Омон бронза медални қўлга киритди.

         Марғилон шаҳрида спортнинг бокс тури бўйича 2004-2005 йилларда туғилган ўсмирлар ўртасида Ўзбекистон чемпионатида Ярашбоев Рустам кумуш медални қўлга киритди.

         Тошкент шаҳрида спортнинг таэквон-до тури бўйича ёшлар ўртасида Ўзбекистон чемпионатида Султонов Зафар, Отамуродова Фазилат, Хайруллаева Эъзоза, Дехқонова Одина,Ўролова Шахризода бронза медални қўлга киритди.

         Россия федерациясининг Москва шаҳрида ёшлар ўртасида Ўзбек жанг санъати туридан шарқ яккакурашлари бўйича Жаҳон биринчилигида Кунатова Мухлиса олтин,  Нуралиев Элбек, Камолов Азизбек,  Хамидов Хусанжон кумуш, Фахриддинов Фаридун,  Беркбоев Бойтура бронза медални қўлга киритди.

         Тошкент шаҳрида спортнинг сувга сакраш тури бўйича катта ва кичик ўсмирлар ўртасида Ўзбекистон кубогида Хамидов Лазиз,  Хамидов Азиз кумуш Исломова Маржона,  Тўраева Азиза, Акмалов Дадажон, Василева Анастация бронза медални қўлга киритдилар.


Цвет горизонтальной линии
Круговая диаграмма


Гистограмма
Ҳамкорлар